3D печатач влакно (портокалова)

 • Материјал: PLA ABS
 • Дијаметар: 1.75mm /3.0MM
 • Примена: FDM 3D за печатење
 • Толеранција: ± 0.02mm
 • Печати Темп: 200-230 ℃
 • Богата со бои: Над 24 видови (во боја Прилагодено прифатливо)
 • BUY

  детали за производот

  Тагови производ

  материјал  PLA ABS
  дијаметар 1.75mm / 3.0mm
  толеранција ± 0.02mm
  апликација FDM 3D за печатење
  Печати Temp 200-230 ℃

  Тема :

  врвен квалитет материјал 
  подобра цврстина 
  100% нема меурчиња 100% 
  Не наснован работ 

  Богата со бои: Повеќе од 24 видови (во боја Прилагодено прифатливо)

  Белата Транспарентна боја Природни црна боја Sapphire сина сино светло сина

  Црвено Виолетова Виолетова Црвена Розова зголеми розова жолто зелено светло зелена боја / боја на кожата

  Портокал флуоресцентна црвена флуоресцентна зелена флуоресцентна жолта кафена Сребрени цијан

  параметар
  Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)
  Името на брендот: RAMBERY
  Број на моделот: 3D печатач Влакно
  Материјал: ABS PLA
  Толеранција: ± 0.02mm
  Дијаметар: 1.75mm / 2.85mm / 3.0mm
  Печати Темп: 190-230 ℃
  Примена: FDM 3D за печатење
  Боја: Повеќе од 24 видови (прифати обичај)
  Пакување: Вакуум Пакување со средство за сушење
  Нето тежина: 1 kg / spool
  Должина: Pla-1.75MM-325M
  Прилагодено: Пакет, етикета, боја
   
  предности на продуктот
   Не воздушни меури
  без дисторзија
  Не е наснован работ
  добра флексибилност
  светло обоени
  Не блок млазницата
   
  PLA Карактеристики
   
  1.Biodegradable и еколошки 
  2.High јачина и висок модул
  3.Without токсични мирис
  4.Low намалување, термоформоване димензионална стабилност
  5.Not easty да се пробие по долги изложени на воздух
   
  ABS Карактеристики
   
  1. Висока јачина, добра цврстина
  2.Has повисока точка на топење од PLA
  3. густина е мал, кога печатите поголем модел волумен полесни

  aaaa1aaaa3aaaa2aaaa6aaaa5aaaa4aaaa7


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !