3D печатач вжарено Црна (сина)

 • Материјал: PLA ABS
 • Дијаметар: 1.75mm /3.0MM
 • Примена: FDM 3D за печатење
 • Толеранција: ± 0.02mm
 • Печати Темп: 200-230 ℃
 • Богата со бои: Над 24 видови (во боја Прилагодено прифатливо)
 • детали за производот

  Тагови производ

  параметар  
  Место на потекло Жеџијанг, Кина (континентална)
  Името на брендот RAMBERY
  модел numbe 3d вжарено печатење
  материјал PLA ABS
  толеранција ± 0.02mm
  дијаметар 1.75mm / 2.85mm / 3.0mm
  Печати Temp 190-230 ℃
  апликација FDM 3D за печатење
  боја Над 24 видови (прифати обичај)
  пакување Вакуум Пакување со средство за сушење
  Нето маса 1 кг / spool
  должина Pla-1.75MM-325M
  прилагодено Пакет, етикета, боја

  предности на продуктот

  Не воздушни меури
  без нарушување
  Не е наснован работ
  Добар флексибилност
  Светло обоени
  Не блок млазницата

  PLA Карактеристики

  1.Biodegradable и еколошки 
  2.High јачина и висок модул
  3.Without токсичен мирис
  4.Low намалување, термоформоване димензионална стабилност
  5.Not easty да се пробие по долги изложени на воздух

  ABS Карактеристики

  1. Висока јачина, добра цврстина
  2.Has повисока точка на топење од PLA
  3. густина е мал, кога печатите поголем модел волумен полесни

   

  a1a1a1 (2)a1a1a1 (3)a1a1a1 (4)a1a1a1 (5)a1a1a1 (6)a1a1a1 (7)a1a1a1 (1)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !